Ruukki & SSAB

Illustrative image, Ruukki-SSAB integration

No 29.07.2014 Ruukki ir daļa no SSAB. Kopā šie abi uzņēmumi veido ziemeļvalstīs un ASV bāzētu tērauda uzņēmumu, kas ir uzlabotu augstas stiprības tērauda izstrādājumu (Advanced High Strength Steels — AHSS) un rūdītu un atlaidinātu tērauda izstrādājumu (Quenched & Tempered steels — Q&T), standarta lokšņu, plākšņu un cauruļu izstrādājumu, kā arī būvniecības risinājumu vadošais ražotājs globālajā tirgū.

Apvienojot SSAB un Ruukki, ir izveidots globāls tērauda uzņēmums, kas ciešā sadarbībā ar klientiem rada izstrādājumus un pakalpojumus ar pievienoto vērtību, veidojot spēcīgāku, vieglāku un ilgtspējīgāku pasauli.

Jaunajam uzņēmumam ir piecas apakšvienības:

  • SSAB Special Steels — globāls tērauda un pakalpojumu partneris uzlabotu augstas stiprības tērauda izstrādājumu (AHSS) un rūdītu un atlaidinātu tērauda izstrādājumu sfērā (Q&T) ar pievienoto vērtību
  • SSAB Europe — vadošais ziemeļvalstu tērauda ražotājs, kas ražo augstas kvalitātes sloksnes, biezās plāksnes un caurules.
  • SSAB America — vadošais Ziemeļamerikas tērauda ražotājs, kas ražo kvalitatīvas biezās plāksnes
  • Tibnor — vadošais ziemeļvalstu tērauda izplatīšanas partneris, kas sniedz pilnu pakalpojumu klāstu
  • Ruukki Construction — Eiropā vadošais energoefektīvo ēku un konstrukciju risinājumu nodrošinātājs
Šo uzņēmumu iepriekšējā kopējo pārdošanas apjomu neto summa 2013. gadā bija aptuveni 56 biljoni SEK (6,4 biljoni EUR), un uzņēmumos SSAB un Rautaruukki kopā strādā aptuveni 17 300 darbinieku. Uzņēmuma tērauda ražošanas jauda ir 8,8 miljoni tonnu gadā.

SSAB uzņēmuma galvenais birojs atrodas Stokholmā, Zviedrijā. Uzņēmuma galvenās tērauda ražotnes atrodas Ukselesundā, Borlengē un Lūleo (Zviedrija), Rāhē un Hāmenlinnā (Somija), un Montpīljerā un Mobilā (ASV).

Uzņēmums SSAB ir iekļauts Stokholmas biržā NASDAQ OMX Nordic Exchange, un kopš 1. augusta ir iekļauts arī biržā NASDAQ OMX Helsinki.